Burçlara göre dekorasyon önerileri  ?
  • Burçlara göre dekorasyon önerileri ?

 

İnsanoğlunun galaksileri aşan tutkusu astroloji, elbette dekorasyon seçimlerinde de türümüze yol gösteriyor. Farklı burçlarda olan insanlar, sevdikleri renkler, tarzlar, evde dikkat ettikleri detaylara göre farklılaşıyor. 12 burcun her birinin ayrı bir uğurlu sayısı, rengi, tutkusu olduğuna göre, burçlara özel bir dekorasyon rehberi hazırlamayı da görev biliyoruz. İşte, burçlara göre dekorasyon önerileri...

Koç Burcu (21 Mart – 19 Nisan)

Eğer Koç burcuysan, önce "Ne alakası var!" diyeceğini sonra "Kesinlikle doğru!" diye onaylayacağını biliyorum. Sevgili Koç, lütfen inadını bir kenara bırak. Kırmızı senin rengin, evinde şıklığı önemseyenlerdensin. Tabloları, aksesuarları da seviyorsun. Salonda uzanmak için uzun bir kanepe olması da şart.

Boğa Burcu (20 Nisan – 20 Mayıs)

Biraz avangart zevke sahip olduğun doğru, ama haklısın altın varak zengin gösteriyor. Mobilya seçiminde ahşap sıcaklığını ve altın detayları araman normal, çünkü sen bir Boğasın. Ancak şundan eminim ki evin gözde yeri senin için mutfak. Boğazına düşkün Boğalar için mutfak bolca zaman geçirilecek kadar geniş, mümkünse salona dahil olmalı. Rahat mutfak sandalyeleri, geniş bir buzdolabı önemli. Yatak odasında da battal boy bir yatak vazgeçilmez.

İkizler Burcu (21 Mayıs – 21 Haziran)

İkizler için dekorasyon önerisi vermek oldukça zor, zira kendisi de pek ne istediğinden emin olmuyor. Olsun en azından ferahlık istediği konusunda kararlı. Sevgili İkizler, geniş salonu daha da geniş gösterecek beyaz duvarlar ve L koltuklar tam sana göre. Ferah bir dekorasyon için modern tasarımlardan yanasın, biliyorum. Evin şeklini sürekli değiştirdiğin için yaratıcılığın da hayli yüksek, mobilya seçiminde modüler ürünlere göz gezdirmeyi unutma!

 

Yengeç Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)

Sevgili Yengeç insanı, pastel renkler country mobilyalar, Viktoryan detaylar tam sana göre. Evin en sevdiğin yeri de yatak odası, biliyoruz. Uçuk maviler, lilalar, toz pembelerle süslü evini zevkle döşediğine eminiz. Yumuşak, yuvarlak hatlı mobilyalar tercih edebilirsin. Sade tasarımlara hayat katacak takımları güçlü sezgilerinle bir araya getirebilirsin. Bol bol yastık almayı da unutma!

 

Aslan Burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan burcu, ormanları kralı ve evinin hakimi olarak en rahat kanepe senin, biliyoruz. Deri, leopar, zebra desenleri evinde olmalı. Ormanların enerjisi ile kendini iyi hissettiğin malum, mobilyada vahşi desenleri bol bol kullanabilirsin. İşlemeler, varaklar, bol detaylı aksesuarlar ve dokulu duvarlar da dekorasyonu tamamlamalı. Bol bol ayna kullanmayı da unutmamalısın, kendini çok sevdiğini biliyoruz. Evinde güzel yüzünden daha güzel bir tablo olamaz, değil mi?

 

Başak Burcu (23 Ağustos – 22 Eylül)

Domestik Başak burcu kişisi, minimalist mobilyalar tam sana göre. Bol çekmeceli geniş mutfak dolapları, kalabalık misafirleri ağırlayabileceğin uzun masalar, temizliği belli edecek açık renkler evinin olmazsa olmazı. Gri, beyaz, bej gibi renkler evinin her odasında. Senin gibi titiz bir Başak kişisine de bu yakışır, değil mi?

 

Terazi Burcu (23 Eylül – 22 Ekim)

Maviler, yeşiller, sarılar, turuncular evin her yerinde. Onlara baktıkça enerji dolacağından eminim. Abartılı mobilya ve aksesuarlar yerine rengi ile iddialı ama sade seçimler yapan modern bir insansın sonuçta. Her odada ayrı bir tarz yansıtmak da sana göre. Modern bir mutfak, romantik bir yatak odası, minimalist ama renkli bir salon...

 

Akrep Burcu (23 Ekim – 21 Kasım)

Siyah ve beyazı ondan iyi kullanacak bir burç tanımıyoruz. Akrep isen dekorasyon konusunda diğer burçlara ders vermesi gereken sensin. Bu yüzden hep kıskanılıyorsun sevgili Akrep. Lüksü, aydınlığı seviyorsun; yüksek duvarlar, tam boy pencereler, siyah ve beyaz renkler, büyük avizeler tam sana göre.

 

Yay Burcu (22 Kasım – 21 Aralık)

Gittiğin yerlerde gördüğün her etnik nesneyi evine toplamana gerek yok Yay burcu. Biliyoruz gezmeyi seviyorsun, ama abartma. Kocaman kitaplıklar, etnik yastıklar, büyük kanepeler ve çiçekler tam sana göre. Modanın ne olduğuna değil, senin neyi sevdiğine önem verdiğini biliyoruz. Bu yüzden farklı farklı koltuklardan kendi takımını yapıyorsun. Açık renk parkeler tam senin için, elbette kocaman dost sofraları da... Yemek odasında masif mobilya seviyorsun. Yatak odasında ise asılı bir mandala duvar halısı muhakkak olmalı, bir de bol bol yastık tabii, onu unutmayalım.

 

Oğlak Burcu (22 Aralık – 19 Ocak)

İşkoliklikten evin yolunu bulduğun zamanlarda konfor aradığını biliyoruz. Bol minderli yumuşacık koltuklar, özel yapım özenli mobilyalar, vintage aksesuarlar tam sana göre. Evin en güzel odasını çalışma odası yapma isteğin de emin ol bir Oğlak için çok normal. Ahşap bir çalışma masası, özel işçilik ürünü kocaman bir kitaplık evinin demirbaşı. Her odada vantilatörlü bir avize de olmalı.

 

Kova Burcu (20 Ocak – 18 Şubat)

Dahilerin burcu Kova, bugünün değil, geleceğin dekorasyonunu evine taşır. Kova kişisi isen metalik detaylı mobilyaları evinden eksik etme. Gri, beyaz gibi renkler tam sana göre. Gold renkten nefret ettiğini de biliyoruz. Halıda melanj geçişler, tül perdeler, yalın tasarımlar senin için birebir.

 

Balık Burcu (19 Şubat – 20 Mart)

Denizlerin sahibi Balık burçları için her yer mavi, her şey mavi... Konforlu mobilyalar evin her odasında olmalı, elbette mavi olmak şartıyla. Tabakların bile mavi olması gerektiğini söylemiş miydik? Alınma Balık, herkesin duygusal anları olabilir. Sallanan sandalyeni pencerenin önüne çekerek uzun uzun uzaklara bakabilirsin.

Fehmioğlu Mobilya olarak farklı trendleri ve yenilikleri değerli müşterilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.