2018 Mobilya Tasarım Trendleri
  • 2018 Mobilya Tasarım Trendleri

2018 yılının  mobilya trendleri en özel şekilde tasarlandı. Dekorasyona ilgi duyanların ve yeni yıla yeni mobilyalarla girmek isteyenlerin heyecanla beklediği mobilya trendlerine gelin birlikte göz atalım.

2018 Ev Mobilya Trendlerinde Ahşap Vurgusu

2018 ev mobilyası çizgilerini belirleyen tasarımcılar, bir önceki yılın koyu, gösterişli mobilyaları yerine daha sade çizgilerde ve doğaya uyumlu, onu koruyan mobilyaları tercih ediyor. Yani önümüzdeki yıl vitrinlerde; fonksiyonel, modern dizaynlı, hoş görünen ve aynı zamanda çevre dostu mobilyalar bolca yer alacak.

Doğaya olan özlemin giderek artması, mobilya dünyasında da yansımalarını buluyor. Bu durumda da 2018 mobilya trendlerinde ahşap yine önemini korunuyor. Özellikle çizgileri, damarları belirgin, fazla işlenmemiş ahşabın metal gibi endüstriyel malzemelerle bir arada kullanıldığı mobilya tasarımları, yeni senenin en gözde trendleri arasında yer alıyor. 2018de mobilyalarınızı ahşaplarla değiştirerek ya da örneğin mutfağınıza doğal renkli ahşap tabureler ekleyerek yeni eklektisizm akımını evinizde vurgulayabilirsiniz.

Ayrıca önümüzdeki yıl; çam yeşili, hardal sarısı, saks mavi ve bordo kırmızılarla yirminci yüzyılın dekorasyonundan esinlenen düzenlemeleri de evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

2018 Genç Mobilya Tasarımlarında Gri Ön Planda

Tasarımcılar 2018 genç mobilya çizgilerini belirlerken renkleri ve formları cesurca bir araya getirmekten çekinmiyor. Dolayısıyla da gençlerin ilgi duyduğu; spor, müzik, film ve animasyon dünyasından esintiler yeni yılın genç mobilyalarında yansımalarını buluyor.

Fonksiyonelliği ve pratikliğiyle özellikle küçük odalarda mükemmel çözüm olan ranzalar, 2018deki genç mobilya tasarımlarında da yer alıyor. Altı çekmeceli yataklar, gençlerin odalarında oldukça işlevsel olarak kullanılıyor. Genç odalarında en az ranzalar kadar hayat kurtaran raflar da 2018de modern çizgileriyle göz dolduruyor. Farklı renk ve tasarımlardaki raflar gençlerin kitapları, ufak tefek eşyaları için depolama olanağı sağlarken odalarına estetik bir unsur olarak da değer katıyor.

2018 genç mobilyalarının favori rengi ise gri. Sarı, fıstık yeşil, mavi, beyaz gibi farklı renklerle grinin uyumu, önümüzdeki senenin genç mobilyalarına farklı bir enerji getiriyor.

2018 Ofis Mobilyasında Makro Trend

2000li yılların başından bu yana yaygınlaşan açık ofis trendi 2018de de gündemde kalıyor. Genç yetenekleri bünyesine kazandırmak isteyen işverenleri ise önümüzdeki yıl sıra dışı açık ofis mobilyası tasarımları bekliyor. Ofisi daha eğlenceli ve rahat hale getiren kanepeler, sanki evin oturma odası için dizayn edilmiş gibi rahat ve şirin sandalyeler, alışılmış soğuk renklerin yerine çarpıcı renklerle mobilya vitrinleri canlanıyor.

Ofislerde son 2–3 yıldır yükselen dinamik alanlar yaratma trendi ise önümüzdeki yılda da sürüyor. Bu alanlar adından da anlaşılacağı üzere sürekli hareket halinde kullanılıyor. Dolayısıyla kolayca taşınabilen tekerlekli ofis mobilyası seçenekleri, kapı yerine kullanılan paravanlar da önümüzdeki yılın ofislerinde popüler olacak trendler arasında yer alıyor.

Trendleri Takip Etmek ve Yerinde İncelemek İçin Fehmioğlu Showroom’a Bekliyoruz...