Küçük ve Dar Alanlarınız İçin Ferah ve Geniş Gösterme Tüyoları
  • Küçük ve Dar Alanlarınız İçin Ferah ve Geniş Gösterme Tüyoları

Gün içinde gerek ofisinizde gerekse evinizde rahat zaman geçirmek en doğal hakkınız. Bulunduğunuz alan küçük ve dar olsa bile, doğru dekorasyon ile rahat edeceğiniz geniş mekanlar yaratabilirsiniz. Bu sayede odalarınız göz yormaz, çalışmanıza ya da dinlenmenize fırsat tanır. Dar alanları geniş ve ferah göstermek üzere sunulan tüyolara dikkat ederek yeniden dekore edebilirsiniz.

Renk Tercihiniz Açık Renklerden Yana Olsun…

Fehmioğlu’nun özel tasarım mobilyaları ile küçük odalar ferah ve kullanışlı yaşam alanlarına dönüşüyor. Açık renkli mobilya seçimi, odanızın genişlemesi için önemli bir detay. Beyaz ve gri renklerinin kullanıldığı tasarımlar, alanın olduğundan daha büyük gözükmesini sağlar. Özellikle Elit ve S.Angel serisindeki mobilyalar, genel olarak açık renklerden oluşuyor. Küçük renk detayları ile mobilyalarınızın odayı ferah ve gösterişli odalara dönüştürmesi mümkün.

Dekorasyonunuzda Karmaşık Desenler Yerine Sade Desenler Kullanın...

Farklı renk ve desende tasarlanmış olan mobilyalar arasından, en sade olanını seçmelisiniz. Düz çizgi detayları, mobilya ve oturma guruplarında tercih edilebilir. Ancak daire detaylarının olması, karışık desenlerin olması; odanızı daraltır. Bostoc ve Focus mobilya serileri tamamen sade detaylar ile tasarlanmıştır. Tek renk olan oturma grubu ve köşe takımları da odanızın ferah görünmesini sağlamak açısından iyi bir seçim olacak.

Boyutları Odanıza Uygun Olmayan Mobilya Seçiminden Kaçının…

Mobilya seçiminizde önemli olan, odanın ve mobilyanın uyum yakalamasıdır. Eğer alan ve mobilya bir bütün olarak görülmeye başlarsa, genişlik ve ferahlıkta sağlanmış olur. Bu sebeple daha küçük boyutlarda tasarlanmış olan mobilyaları tercih etmeye çalışın. Ev ve ofiste aydınlığı sağlamanın en iyi yolu, odada mobilyanın az yer kaplamasını sağlamaktır.

Boydan Boya Mobilya Yerine, Parça Parça Mobilyaları Tercih Edin…

Küçük odalarda dekorasyon için parçalı olan mobilyalar kullanılmalıdır. Mobilyanın farklı köşelerde, ayrı şekilde durması odanın geniş olduğunu düşündürür. Baktığınızda birbirinden ayrı olan mobilyaların birbiriyle uyumlu olduğunu görmek, alanın geniş olduğunu düşünmenize neden olur. Bu sebeple boydan boya olan mobilyalar yerine, parça detaylıları tercih edin.

Mobilya Tasarımında İşlevsel Detayların Bulunması Önemli…

Dekorasyonda kullandığınız mobilyaların farlı farklı birçok işlevi olursa, kapladığı alanda başka eşyalara ihtiyaç duymazsınız. Az sayıda eşya ile odanızın geniş gözükmesini sağlarsınız. Fehmioğlu mobilya tasarımları, işlevselliğin ön plana çıkarılmasına dikkat edilerek yapılmıştır. Orta sehpada çekmece detaylarının olması, oturma gruplarının küçük dokunuşlar ile detaylandırılması; odanızı geniş göstermek açısından oldukça önemlidir.

Ayaklı Olan Mobilyalar, Yüzeyin Genişlemesini Sağlar…

Dekorasyonda önemli bir detay, mobilyaların yerden yüksek olmasıdır. Yani alacağınız oturma grubu, duvar ünitesi ya da köşe takımı; ayaklı olanlar arasında tercih edilmelidir. Mobilyanın yerden yüksek olması sayesinde, alt yüzey aydınlanır. Odada aydınlığın arttırılması, genişlik ve ferahlığı sağlamanın iyi yollarından biridir. King, Golf, Enjoy, Smart gibi mobilya serinlerinden şık ve sade olanlar sizin için uygun olacaktır.

Aynalı ve Yansıma Özelliği Olan Mobilyalar, Odayı Ferahlatır…

Bulunduğunuz alan küçük olsa bile, detaylarla yansımaları kullanarak genişlik hissi yaratabilirsiniz. Bunun için Fehmioğlu mobilya tasarımları arasından, yansımalı olanlarını tercih edebilirsiniz. Duvar ünitelerinde, yatak odası takımlarında veya orta sehpada ayna detaylarının olması, dar bir alanın büyütülmesinde en etkili yöntemdir.

Mobilyaları Farklı Açılarla Odaya Yerleştirin...

En büyük hatalarda biri, alanı genişletmek için mobilyaların duvara yaslatılmasıdır. Bu durumda oda daralır. Farklı açılarda yerleştirilmesi, olduğu gibi duvarı kaplamaması; odanızın büyük gözükmesi için önemlidir. Duvarla aynı tonlarda olan mobilya rengi ile çapraz dekore edilmiş mobilyalar odanın büyüklüğünü arttırır.

Sizleride farklı yüzlerce modeli Fehmioğlu showroom’da yerinde incelemek ve dekorasyon konusunda fikir edinmek için Afyonkarahisar’ın mobilya markası Fehmioğlu’na bekleriz.