2018’in En Gözde 8 Ev Dekorasyon Trendi
  • 2018’in En Gözde 8 Ev Dekorasyon Trendi

 

Yaşadığınız alanı, 2018’in en güncel trendlerine uygun dekore etmek istiyorsanız, bu yazıda mobilya trendlerinden, oda dekorasyonuna birçok tavsiye bulabilirsiniz. İşte 2018 yazının en güncel ev dekorasyonu ve mobilya trendleri...

Süslemeler

Makrome, saçak, tafting, püsküllü ve tüyler gibi süslemeler bu yıl çok moda. Bu tür süslemeleri, 2018 yılında yastıklarda, duvar asmalarında, kilimlerde ve tabi ki mobilyalarda görüyoruz. Gösterişli oda takımları, yemek takımları gibi ev mobilyaları bu yılın trendlerine ayak uydurmak isteyenler için uygun seçim.

Fehmioğlu Showroomlarında ve web sitesinde görebileceğiniz Rossi Oturma Odası, süslemeleri kullanarak kombin yapabileceğiniz mükemmel bir takım.

Pastel Renkler

Pastel renkler bu yıl hem duvarlarda hem de ev mobilyalarında trend olacak. Bu renkler evinizin odalarına canlılık katmakla birlikte, kendi zevkinizi konuşturmanıza da olanak tanıyor. Gözünüze hoş gelen renkleri bir araya getirerek eviniz için bir renk paleti oluşturabilir, mobilyalarınızı buna göre seçebilirsiniz. Seçtiğiniz renkler ile oluşturacağınız ev dekorasyonunuz cesur ve özgün gözükecektir. Odanıza yerleştirdiğiniz trendlere uygun mobilyaları, pastel renkli vazolar, bitkiler ve sofra takımları gibi objelerle desteklemeyi de aklınızdan çıkartmayın.

Fehmioğlu Mobilya ile ulaşabileceğiniz Enjoy Koltuk Grubu, pastel renkleri kullanmak istiyorsanız sizin için doğru rota.

Geometrik Şekiller

Ev dekorasyonunda kullanılan geometrik şekillerin izlerine, 2017 yılında yastıklarda ve kilimlerde rastlamıştık. Bu yıl ise fayanslarda, duvar kağıtlarında ve destekleyici sanat eserlerinde geometrik şekillerin kullanıldığını görüyoruz. Minimalizmin yaygınlaşması ile büyük önem kazanan geometri, ev dekorasyonunda büyük bir rol oynuyor. Göze çarpan şıklığı ile geometrik şekillere, duş duvarlarında, mutfaklarda ve parkelerde rastlıyoruz.

Fehmioğlu Mobilya ile ulaşabileceğiniz Porto Oturma takımı, bu trend ile kombin yapabileceğiniz şık bir seçenek.

Doğal Renk Tonları

Yaprak yeşili, ağaç kabuğu rengi, gökyüzü mavisi gibi doğayla ilişkilendirilmiş renklerin bu yıl ev dekorasyonunda oldukça tercih edildiğini görüyoruz. Özellikle salon bitkileri ile desteklendiğinde oldukça şık duran, bu tür renklerle sahip ev mobilyaları ile dekore edilmiş odalar 2018 ev dekorasyonu trendleri ile birebir uyumlu. Ayrıca doğal renklerle süslenmiş odalar, ambiyansa büyük bir huzur ve ferahlık katıyor.

Doğal tonları yemek odalarınıza taşımak niyetindeyseniz, Afyonkarahisar Mobilya Mağazası Fehmioğlu’nun Berrak Ceviz takımı sizin için çok uygun.

İndigo Mavisi

Pastel tonlarına karşılık bir panzehir olarak görülen İndigo Mavisi, 2018 Ev Dekorasyonu ve Mobilya Trendlerine damgasını vuruyor. Alıştığımız mavi tonlarına karşılık olarak daha çarpıcı ve cesur bir renk olan İndigo Mavisi, destekleyici salon bitkileri ile de harika bir kombin oluşturulmasına imkan tanıyor. Ayrıca cam mobilyalar ile birlikte kullanıldığı zaman, odalara bir genişlik katıyor.

İndigo Mavisi’ni siz de denemek istiyorsanız, Fehmioğlu Mobilya’nın Curve Serisi’ne göz atabilirsiniz.

Ombre

‘Gölge’ anlamına gelen bu trend, minderlerden kilimlere, yataklara, abajurlara ve tabi ki mobilyalara kadar tüm unsurlarda etkisini gösteriyor. Grinin farklı tonları ile oluşturulan bu tür dekorasyonlar, odalarda bir sanat eseri esintisi bırakıyor. Duvarlardaki sulu boya izleri biraz cesurca bir hareket olabilir. Bu trendi denemek istiyorsanız fakat yeterince cesaretli hissedemiyorsanız, duvar kağıtları sizin için uygun bir yöntem. Yalnızca kullanacağınız renkleri belirleyin ve mobilyalarınızı seçmeye başlayın.

Fehmioğlu Mobilya aracılığı ile ulaşabilen Loft Yatak Odası Takımı’na, bu trendi denemek isteyenlerin kesinlikle göz atması gerekiyor.

Işıltılı Altın Tonları

Altın renginin elitliği ve lüksü temsil ettiğini hepimiz biliyoruz. Geçtiğimiz yıl trend olan metalik mobilyalar, bu yıl rengini altın rengine bırakıyor. Gümüş renginden daha yumuşak ve zerafetli olan altın rengi, odalara duygusal bir hava katıyor. Kapı kolları ve kulpları, avizeler ve resim çerçeveleri gibi destekleyici objeler ile kombinlenen altın rengi odalar, 2018 yılının gözde trendleri arasında. Özellikle aynaları ve çarpıcı objeleri seviyorsanız, bu trend tam size göre.

Altın renklerini yatak odanızda kullanmayı düşünüyorsanız Nehir Yatak Odası Takımı’na Fehmioğlu Mobilya aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Patlayan Renkler

Odalara bir heyecan ve enerji katan canlılığı yüksek renkler, 2018 Ev Dekorasyonu Trendleri arasında. Parlak renklerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş odalarda, yastıklar, halılar, renkli püsküllü yatak odası takımları ve sıradışı mobilyalar dikkat çekiyor. Neon ışıklar ve yenilikçi objelerle desteklenen bu odalar, misafirleriniz ve sizin için bir görsel şölen oluşturuyor.

Fehmioğlu Mobilya’nın Pier Oturma Odası takımı, bu trendi denemeniz için mükemmel bir seçenek.