Ofis Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?
  • Ofis Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

 

Afyonkarahisarda Ofis Mobilyası konusunda uzman ekibi ile hizmet veren Fehmioğlu Mobilya olarak ofis mobilyası seçerken nelere dikkat edilmeli konusunda tavsiyelerimizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ofis çalışanları günlerinin önemli bir bölümünü ofislerde geçiriyor. Ofiste geçirilen bu zamanın çok daha keyifli ve konforlu bir hale gelmesinde ofis mobilyaları da en az diğer hususlar kadar etkili oluyor. Özenle seçilen ofis mobilyaları hem çalışanların konforunu arttırıyor hem de ofis ortamının estetiğine katkı sağlıyor.

Ofis mobilyası seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus şüphesiz konfordur. Yapılan araştırmalar rahat ortamlarda gerçekleştirilen çalışmaların çok daha verimli olduğunu gösteriyor. Yani ofis mobilyası seçiminde konforu ön planda tutarak hem çalışanlarına büyük bir rahatlık sunabilir hem de işlerin çok daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsin. Bu doğrultuda ofis koltuklarından ofis masalarına kadar neredeyse tüm ürünlerin seçiminde sağlayacakları konforu da göz önünde bulundurman gerekiyor. Ofis koltuklarının tasarımları, bu koltukların yapımında kullanılan malzemeler ve ofis masalarının uzunluğu gibi etkenler konfor konusunda belirleyici oluyor.

 

Ofis Mobilyaları Markanızın Kimliğini Yansıtıyor

Ofis mobilyaları, çalışanlara sağladığı konforun yanı sıra kurumların müşterileri açısından da önemli bir etkiye sahip. Kurumunun imzası bulunan işler kadar ofisinin genel görünümü de marka itibarını etkiliyor. Bu sebepten ofis mobilyası tercihinde markanın kimliğini ve sektörünün ruhunu yansıtan ürünleri tercih etmelisin. İnşaat ve emlak gibi bir sektörde hizmet veriyorsan ofis mobilyalarında klasik görünüme ve hatta ihtişamlı tasarımlara yer verebilirsin. Eğer kurumun iletişim / bilişim gibi dinamik yapıda bir sektörün içerisinde yer alıyorsa mobilyalarda eklektik tasarımlar seçebilirsin. Canlı renklere ve tasarımlara sahip mobilyalar hem sektör ruhuna senkronize olmanı hem de müşterilerinin üzerinde güçlü bir etki yaratmanı sağlayacaktır. Ayrıca ilk izlenimin müşteriler üzerinde önemli bir etkisi olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bu sebepten bekleme ve toplantı odaları gibi mekanların mobilyalarında markanı daha da ön plana çıkartabilirsin!

 

Ofis Mobilyaları En Az İç Mimari Kadar Önemli Oluyor

İç mimari her ne kadar ofislerin tarzını belirleyen en büyük etken olsa da ofis mobilyasından faydalanarak tüm bu ambiyansı değiştirmek mümkün. Ofisleri tadilata sokmak ya da yeniden düzenlemek hem çok masraflı oluyor hem de bu işler için uzun bir zaman gerekiyor. Masrafın yanına bir de kayıp zaman eklendiğinde ofis sahipleri genellikle tasarım değişikliğini pek tercih etmiyor. Ancak ofisinin genel görünümünden memnun değilsen, ofis mobilyaları aracılığıyla bu sorununa bir çözüm üretebilirsin! Mobilyalar ile ofisine çeşitli renkler katabilir, modern tasarımlara sahip ürünlerle çalışma alanına dinamizm katabilirsin.

Ofis Mobilyası konusunda Fehmioğlu tecrübesiyle danışmanlık almak ve ürünlerimizi inceleme üzere sizi mağazamıza bekliyoruz.