Evinizi Bu Önerilerle Seçkin Hale Getirin
  • Evinizi Bu Önerilerle Seçkin Hale Getirin

 

Dekorasyon dergilerindeki evlere mi özeniyorsun?

Ev mobilyası seçiminden dekoratif aksesuar kullanımına ufak ama yaratıcı değişikliklerle evini stil sahibi hale getirebilirsin. Üstelik şık bir ev için her zaman çok büyük bütçeler gerekmez. Eğer bahanen buysa yaratıcılığını ortaya çıkarmanın tam vakti...

 

Mobilyalarda Stil Sahibi Seçimler

Evine yepyeni bir stil kazandırmak için işe salon takımını değiştirmekle başlayabilirsin. Son zamanlarda farklı tarz ve renklerde mobilyalardan kendi takımını oluşturmak çok moda. Modern tasarımlı bir koltuk seçsen dahi takımı klasik bir berjerle tamamlayabilirsin. Pastel tonlar dekorasyonda yılın trendi. Salonun bir yerinde klasik mavi rengi kullanmayı da unutma, kendisi Pantone tarafından 2020 yılının rengi seçildi. Beton saksılar, pirinç vazolar, çerçeveler, metalik aydınlatma aksesuarları ise her evin olmazsa olmazı. Her türlü bitki, zeytin ve limon ağacı gibi saksıda yetiştirilebilen ağaçlar da oturma odalarına doğadan bir renk katmak için bire bir.

 

Yatak Odasına Tarz Geliyor

Yatak odası dekorasyonundan biraz klasiklerin dışına çıkmaya, sınırları zorlamaya ne dersin? Mesela, gardırop yerine elbise askısı kullanmayı deneyebilirsin. Bazalı standart yataklar yerine paletlerle yapılan yatakları inceleyebilir, kendi yatağını kendin yapabilirsin. Sıra dışı dekorasyon önerilerine açıksan yatak odasına yerleştirilen hamaklarla tanışmanın da tam sırası.

 

 

Yemek Odasında İştah Kabartan Detaylar

Yemek odası takımı denince aklına büyük bir masa ve çokça sandalye geliyorsa biraz ufkunu genişletmelisin. Stil sahibi bir yemek odası biraz risk almakla mümkün. Şimdilerde masalarda puf kullanmak çok moda. Uzun pufları masif masalarla birleştir, yemek odasını modern ve şık aksesuarlarla süsle ve keyfine bak. Büyük tablolar, renkli baskılarla süslenen runner´lar, seramik yemek takımları ile masif masanın gösterişini vurgulayabilirsin. Yemek masasının arkasına boydan boya uzanan bir ayna asmak da hoş bir detay olabilir, üstelik odayı olduğundan daha geniş gösterir.

 

Mobilya dükkanları antika pazarları, antikacı dükkanları ve anneanne evleri seni bekliyor. Başkalarının ihtiyacı olmayan vintage bir bavul senin takacağın ahşap ayaklarla nefis bir sehpaya dönüşebilir. Eski bir mutfak büfesini boyayarak salona TV sehpası yapabilirsin. Eski koltuklarını tığ işi renkli örtülerle örtüp İskandinav tarzı bir tekli koltukla odanın tarzını yeniden yaratman mümkün. Eğer salon takımını baştan değiştirebileceksen korkmadan dekorasyon dergilerini şöyle bir karıştırmalısın. Sevdiğin mobilyaları işaretle ve salon takımı için farklı parçaları bir araya getir. Şimdilerde farklı desen ve renklerde mobilyalardan kendi takımını oluşturmak çok moda.

Şıklığı Evine Misafir Edebilirsin

Misafir odası için dekorasyon önerisi arıyorsan gözlerini kapat ve seyahatlerinde konakladığın ve asla unutamadığın otellerde, pansiyonlarda kullanılan konseptleri düşün. Misafir odasında yatak olması elbette şart ancak bu yatağın klasik görünmesi gerekmiyor, onu dolgun yastıklarla süsleyebilirsin.

 

Yatak başı yerine büyükçe bir duvar resmi çizmeyi ya da çizdirmeyi deneyebilirsin. Çiçeklerle süslü bir duvar, misafir odanı şık bir butik otelden ayrılmayacak güzelliğe kavuşturabilir. Beyaz nevresimler, bir dolap ve çalışma masası... İşte bu kadar, yalın bir dokunuşla misafir odanı hem kullanışlı hem de şık hale getirebilirsin. Misafir ağırlamadığın zamanlarda odayı değerlendirmek adına kitaplığını buraya koyabilirsin.